UUDISED

49. Eesti omavalitsuste suvemängud Kuressaares

21. aug. 2024

Kose valla sportlased osalesid 17. – 18. augustil 49. Eesti omavalitsuste suvemängudel. Kaks päeva kestnud suvemängud toimusid seekord Kuressaares, millest võttis osa ca 1700 inimest 42. omavalitsusest. Kahe päeva jooksul võisteldi 17 spordialal ning välja jagati 124 medalikomplekti. Kose vald saavutas 42. osalenud valla/linna seas kõrge 10. koha. Paremusjärjestuse selgitamiseks liidetakse omavalitsuse kergejõustiku ja juhtide võistluse kohapunktidele seitsme spordiala kohapunktid teistel mängude programmis olevatelt spordialadelt. Omas grupis, alla 8000 inimesega valdade seas saavutasime 3. koha. Kose vald sai spordialade kaupa järgnevad kohad: juhtide võistlus 1. koht; spordijuhtide võistlus 1. koht; naiste 3×3 korvpall 2. koht; meeste 3×3 korvpall 2. koht; kergejõustik 6. koht (alla 8000 elanikuga valdadest parimad); jalgrattakross 10. koht; meeste rannavolle 13. koht; mälumäng 13. koht ja kettagolf 15. koht. Individuaalarvestuses said kõige rohkem medaleid kergejõustiklased. Väga heas vormis oli õpetaja Moonika Kallas, kes näitas eeskuju noorematele, võites veteranide klassis kokku 3 medalit. Kolme medaliga tulid tagasi veel Laura ja Johanna Lokotar ning Kateryna Fomichova. Kaks medalit võitsid Jan-Martin Vandrecht ja Matilda Vitsut ning ühe medali Kristo Mägi. Jalgrattakrossis saavutas 3. koha Katrin Kruusamägi ja kettagolfi paarismängus saavutasid 2. koha Ken Metsis/Karl Robert Saluri. Kose valda esindas seekordsetel võistlustel 36 sportlast. Järgmised, 50. Eesti omavalitsuste suvemängud, toimuvad 16.-17. augustil 2025.a Kambja vallas ja mujal Tartumaal.